Dominee Dirk van Duijvenbode is zondagmiddag in de Patmoskerk aan de Hoogkamplaan officieel verbonden aan de Protestantse Gemeente Marken. Dominee Van Duijvenbode werd bevestigd door dominee Koos Staat, predikant te IJmuiden. Lector was de voormalige dominee van Marken, Huib Klink.

Tijdens het eerste deel van de kerkdienst was dominee Koos Staat de voorganger, waarbij tussen de samenzang door, dominee Staat met een ‘overweging’ kwam. Vervolgens zong de complete Kerkenraad ‘God is tegenwoordig, God is in ons midden’. Daarna was in de liturgie de verbintenis van dominee Dirk, zo wij hem mogen noemen, aan de beurt. Dominee Staat las ‘Het formulier voor de verbintenis van predikanten uit het dienstboek voor’. Alle aanwezige voorgangers vormden een kring rondom de geknielde nieuwe dominee. Geknield bad dominee Dirk zingend om de vervulling met de Heilige Geest, waarna hij door dominee Staat onder handoplegging als nieuwe predikant verbonden werd aan de Protestantse gemeente op het schiereiland.

In het tweede deel van de dienst was dominee Dirk de voorganger. Na de humorvolle woorden van dominee Staat: “Nu is het jouw beurt”, betrad de nieuwe predikant van Marken de kansel. Daar hield hij zijn zogenaamde intredepreek.

Het zingen van bij elkaar gekomen gemeente werd op het orgel begeleid door Gerwin van der Plaats en Jan Willem ’t Hart uit Kampen zong twee liederen waarbij hij op de piano door de organist van dienst werd begeleid.

Aan het einde van de feestelijke intrededienst spraak pastor Maarten Kruimer van Durgerdam de nieuwe dominee toe namens de werkgemeenschap van predikanten in de ring Waterland. Gerdien Teerhuis sloot de toespraken af als voorzitter van de kerkenraad van de Protestantse Gemeente op Marken

Na afloop van de kerkdienst was iedereen in de gelegenheid de nieuwe dominee te ontmoeten en te feliciteren.